UV Baskı Makinesi

UV Baskı Makinesi

UV Baskı Makinesi, teknolojinin son yıllardaki ekstrem gelişimiyle birlikte, dijital baskı sektörü içerisinde sektör içerisinde sıklıkla kullanılan makineler arasında yer almaktadır.

UV Baskı Makinesi aracılığıyla ultraviyole ışınlarından faydalanılır. Bu tekniğin avantajları arasında yer alan hedefe en hızlı şekilde yönelme ve kendi hammaddesini en kısa sürede korumaya alma özellikleri, baskıların kalitesinin artmasına sebep olmaktadır.

Mikro boyuttaki alanlarda dahi pikseller üzerinden işlem yapma imkanı sunan ultraviyole ışınlarının, çalışma yapılacak olan lokal alana 1 saniye kadar kısa bir süre içerisinde baskı yaptığı ve mevcut olan baskı mürekkebini kuruttuğu tespit edilmektedir.

UV Baskı Makinesi Nedir?

Makine kodunda yer alan “UV” baskı sürecinde teknolojik argüman olarak kullanılan ultraviyole ışının kısaltmasıdır. Çalışma alanı mikro düzeyde olduğu için, makinenin püskürtme yaptığı alanın geniş tutulduğu tasarımların ölçüsünde büyük baskılar alınabilmektedir.

CMYK Reklam olarak Ankara’da verdiğimiz dijital baskı hizmetlerinde, UV teknoloji dahilinde alternatif modellerle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bünyemizde yer alan ilgili alternatif modeller listesi şu şekildedir:

  • Platinum Uv Flatbed
  • Platinum Uv Roll

Bünyemizde bulunan ilgili baskı teknolojilerinin kendi içerisinde yer aldığı diğer modeller ise;

  • Platınum Kc Konıca
  • Platınum - Rıcoh Gen5
  • Kc Rıcoh Gen6
  • Platınum Qr Roll
  • Platınum Pct Led
  • Platınum Qr 5mt.

 

Platinum UV Flatbed

Sert yüzeyler için özel olarak geliştirilen Platinum UV Flatbed, kullanıcılara anında çözümler sunuyor. Soğuk transfer baskı adı verilen bir teknoloji olarak insanların karşısına çıkan Platinum UV Flatbed tüm sert yüzeyler için uygundur. Diğer Baskı Makinelerine nazaran daha az yer kaplayan Platinum UV Flatbed baskı makinesi, işçilikten tasarruf ettirir. Çevre dostu olarak da ifade edilen bu baskı makineleri susuz ve dumansız bir şekilde çalışmaktadır. Kızılötesi algılama işlevlerine de sahip olan baskı makinesi hız kontrol sistemine de sahiptir. Yüksek çözünürlüklü metin ve çizimler için son derece yüksek kalitede baskılar yapan Platinum UV Flatbed yüksek performans sunmaktadır. 3D gibi pek çok teknolojiden de yararlanan bu makineler, arıza önleme teknolojine de sahiptir.

UV Baskı Makine Fiyatları

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan UV Baskı Makineleri dünyanın farklı noktalarında dolar bazında satılmaktadır. Türkiye’de $13.500’denn başlayan UV Baskı Modelleri hem markasına hem de özelliklerine göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. $130.000’a kadar farklı özelliklere sahip UV Baskı Makineleri Türkiye’de ve dünyada satılmaya devam ederken, endüstri sektöründe bu makinalar oldukça yarar sağlamaktadırlar. Teknolojik bakımdan ve hızlı yapısı ile sektörü neredeyse ayakta tutan bu makineler, minimum $13.500’dan başlayan fiyat etiketleri ile satılmaktadır. Ürünün kullandığı malzeme ve teknolojiye göre $50.000, $45.000 gibi fiyatlara da UV Baskı Makineleri bulmak mümkündür. Çevre dostu olarak nitelendirilen pek çok makine hem dumansız hem de susuz çalışarak hava kirliliğini de önlemektedir. Tabii bu durum cihazın kalitesine göre farklılık göstermektedir.

Tekstil dünyasında işleri daha hızlı bir hale getiren UV Baskı Makinesi hem kullandığı teknoloji hem de fiyat etiketleri ile oldukça ilgi çekmektedir. Çizilmeye karşı kullanılan özel mürekkepler ile kullanılan UV Baskı Makinesi hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı noktalarında kullanılmaktadır. Gelişmiş teknolojisi sayesinde kısa süre içerisinde çok iş yapan makineler, tekstil sektöründe epey yaygındır. Dijital baskılar için özel olarak geliştirilen UV Baskı Makinesi farklı firmalar tarafından farklı fiyat etiketleri ile satılmaktadır. Dolayısıyla ilgili baskı makinesinden alınacak olan ürünlerin de baskı süreci ve hacmine göre perakende alanında fiyatlarında değişiklik görmek mümkündür.

Siz de çalışmalarınızda tercih edeceğiniz baskı türleri ve hizmetlerimize dair detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. CMYK Reklam’ın Ankara Dempa Sanayi Sitesinde yer alan merkez ofisine gelebilir ya da online adreslerimizden taleplerinizi bize iletebilirsiniz