Tekstil Baskı Makinesi

Tekstil Baskı Makinesi

Tekstil baskı makinesi genel olarak yüksek baskı kalitesini yüksek hız ile birleştirmek amacıyla üretilen makinelerdir. Bu makine tipindeki teknolojiler gün geçtikçe geliştirilmekte ve yeni makine türleri üretilmektedir.

Tekstil baskı makinesi ne işe yarar? İlgili teknoloji tekstil sektöründe önemli çözümler sunmaktadır. Kumaş baskı makinesi olarak da anılmaktadır. Farklı boya rengi seçenekleriyle geniş bir ürün yelpazesinde baskı yapmaya imkân tanır.

Tekstil Baskı Makinesi Fiyatları

Tekstil alanında kullanılan makinelerin farklı amaçlara yönelik farklı model çeşitleri mevcuttur. Hangi kumaş malzemesine baskı yapılacağı, baskı hızı ve renkleri, cihazın teknik özellikleri gibi konular, fiyatın belirlenmesi noktasında etkili olmaktadır.

 • Baskı kafası türü
 • Desteklediği baskı genişliği veya genişlik aralığı
 • Cihazın tipi ve çalışma prensibi. Örneğin tekstil etiket baskı makinesi ya da ev tipi kumaş baskı makinesi

Şeklinde sıralanabilen bazı faktörler, fiyatı etkileyen diğer unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Tişört baskı, bu makineler ile yapılabilen ve çok rağbet gören baskı çeşitleri arasındadır. Tekstil makineleri de aslında bir dijital baskı makinesi çeşidi olarak görülebilir. Farklı çeşitlerde tekstil baskılarına olanak sunan farklı boya kombinasyonları tek bir baskı makinesinde yer alabilir.

Hibrit baskı makinesi olarak bilinen ve birkaç çözümü tek bir cihazda barındıran makineler de piyasada kendine yer edinmiştir. Daha uygun maliyetli ve yüksek hacimli baskılar elde ederek üretim ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek için hibrit baskı makineleri geliştirilmiştir.

Tekstil baskı makineleri fiyat veya tişört baskı makinesi fiyatları gibi hususlar hakkında bilgi almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baskı Makinesi Tekstil

Bu baskı makineleri, tekstil alanlarında yani belli bir kumaş üzerine yapılan baskılarda kullanılabilecek kadar donanımlı makinelerdir. Bizler CMYK Reklam olarak Platinum serisi baskı makinelerinin satışını gerçekleştirmekteyiz. Örneğin Platinum Tex tekstil baskı alanında harikalar yaratabilecek bir model olarak öne çıkmaktadır. Gerek ofislerde gerek ev tipi dijital baskı makinesi olarak kullanılabilmektedir.

Platinum Tex, tasarım konusunda oldukça şık bir üründür. Cihazın teknik özelliklerini aşağıdaki verilerden inceleyebilirsiniz:

 • Baskı Çözünürlüğü: 2880 DPI
 • Baskı Genişliği: 3200 mm
 • Maksimum Baskı Hızı: 210 m2/h – 200 m2/h
 • Baskı Kafaları: KM 1024i – Kyocera
 • Baskı Kafası Sayısı: 12 – 4
 • Damla Hacmi: 13 Pl. – 3,5 Pl.
 • Ağırlık: 2900 kg
 • Ölçüler: 3000 x 5800 x 1530 mm
 • Mürekkep Tipleri: Sublimation / Reactive / Pigment
 • Renk Ölçeği: CMYK + Lc + Lm

Baskı makineleri alanında yüksek performanslı bir çeşit olarak karşımıza transfer baskı çıkmaktadır. Transfer baskı için özel bazı kağıtlara dispersiyon adlı bir boyar madde ile desenler basılmaktadır. Bunlar, 180 ila 220 derece aralığındaki bir sıcaklıkta 20-30 saniye süreyle basınç altında pres veya kalandırdan geçirilerek kumaşa aktarılmaktadır. Transfer tekstil baskısı, sıcak baskı ismiyle de bilinmektedir.

Dijital Baskı Makinesi Tekstil

Tekstil sektöründe sık tercih edilen baskı tekniklerinden biri de emprime baskı seçeneğidir. Uygulanan kumaşa emprime adı verilmektedir. Uzun yıllardan beri bilinen ve uygulanan bir tekniktir. Pantolon, etek, tişört ve gömlek gibi pek çok kıyafet için kullanılabilir durumdadır. Bu baskı tahta kalıp ile veya elle yapılabilmektedir.

Firmamız tekstil sektörüne yönelik aşağıdaki cihazlar ile satışlarını sürdürmektedir:

 • Platinum Tex
 • Platinum Q Cut 3521
 • Platinum BQ-Cut 2516
 • Platinum Q-CUT 2516

Her bir model farklı teknik özelliklere sahip olsa da temelde tekstil baskı işlemini gerçekleştirmektedir. Platinum Q-Cut 3521 dijital kesim veya tekstil makinesi, yüksek hassasiyete sahip bir kesme sistemini, oyma veya delme gibi işlemleri otomatik bir şekilde tamamlayabilir. İşleri hızlıca yerine getirmesiyle ünlüdür.

Bu makineler ile reklam tabelaları, otomotiv iç mekanları, mobilya, kompozit gibi malzemeler için hızlı ve ekonomik çözümler ortaya konulabilmektedir.

Tişört Baskı Makinesi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere tekstil baskı makineleri tişört baskı makinesi olarak da bilinmektedir. Bu baskı, farklı yöntemlerle mümkün olabilmektedir. Onlardan biri de ahtapot baskı olarak da bilinen serigrafı baskı tekniğidir.

Tişörtler pek çok mekânda tercih edilebilecek şık kıyafetler arasındadır. Kendi stilinizi bu tişörtlerde en iyi yansıtabilecek baskıyı seçerek şıklığınıza anlam da katabilirsiniz. İster kendinize ve sevdiklerinize ister müşterilerinize bu tür baskılar yaparak satış gerçekleştirebilirsiniz.

2.el dijital tekstil baskı makinesi ya da ikinci el tekstil baskı makineleri gibi konular, ürünleri satın almak isteyen bazı kişilerin merakını cezbetmektedir. 2. el ürünler daha uygun fiyatlı olabilse de kullanım ömrü, yedek parça desteği ve garanti gibi konular da göz ününe alındığında sıfır ürünlerin uzun vadede daha kârlı oldukları görülmektedir.

Ürünler

PLATINUM HYBRID EQ3

Birçok sektörde kullanılabilen (Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb.)   farklı özelliklerde ve kalınlıkta (50 mm) malzemelere, Konica Minolta 1024i Baskı kafası ile 2880 dpi ve 13 Pl Ricoh GEN 5-6 Baskı kafaları ile 2400 dpi ve…

PLATINUM Q2

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıkta (50 mm) malzemeler, 2880 dpi ve 13 Pl ile çok daha iyi kalitede baskılar. Baskı sistemi için…

KC RICOH GEN6

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıktaki malzemelere (100 mm), 1200 dpi ve 5 Picolitre damla boyutu ile yüksek çözünürlüklü ve çok daha iyi…

PLATINUM EQ2

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıkta (50 mm) malzemeler, 2880 dpi ve 13 Pl ile çok daha iyi kalitede baskılar. Baskı sistemi için…

PLATINUM - RICOH GEN5

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıktaki malzemelere (100 mm), 1200 dpi ve 7 Picolitre damla boyutu ile yüksek çözünürlüklü ve çok daha iyi kalitede…

PLATINUM QR ROLL

2880 dpi çözünürlükle PVC, Vinil, Backlight Film, Fotoğraf Kağıdı, Flex, Tekstil (Stor perde… vb.) Üzerine yüksek kaliteli baskılar 

PLATINUM PZN

Vinil, Işıklı Branda, Fotoğraf Kağıdı, Bilboard Kağıdı, Flex, Tekstil, Mesh, Solvent ve OWV vb. tüm baskı ihtiyaçlarınız, mükemmel iç mekan kalitesi ve dış mekan dayanıklılığı ile saatte 120 m2'ye varan…

PLATINUM KC KONICA

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıktaki malzemelere (100 mm), 2880 dpi ve 13 Picolitre damla boyutu ile yüksek çözünürlüklü ve çok daha iyi…

PLATINUM HYBRID Q3

Promosyon, reklam, mobilya, dekorasyon, cam, tekstil vb. Sektörlerde kullanılabilecek farklı özelliklerde ve kalınlıkta (50 mm) malzemeler, 2880 dpi ve 13 Pl ile çok daha iyi kalitede baskılar. Baskı sistemi için…