Kumaş Kesim Makinesi

Kumaş Kesim Makinesi

Kumaş kesim makinesi çoğunlukla tekstil, imalat sanayisi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Kısa zamanda daha yüksek oranda üretim yapabilmek ve iş gücü giderlerini azaltmak için bahsi geçen sektörlerde bu makineler büyük bir öneme sahiptir.

Kumaş kesim makinesi alanındaki teknolojiler zaman içinde gelişim göstermiştir. Örneğin oynar başlıklı dik kesim makineleri bu sektörde yaygın bir kullanım alanı bulmaktadır.

Kumaş Kesim Makinesi Fiyatları

Kumaş kesim makinelerinin fiyatları, cihazın teknik özelliklerine, hızına, yazılım desteğine ve kullanıldığı renklerin çeşitliliğine göre değişebilmektedir. Örneğin dik kesim ve pastal kesim makineleri gibi. Peki pastal kesim ne demek? Seri üretim için üst üste serilen, en az bir kenarı kesiştirilen ve kumaş katmanlarından oluşan bloğa pastal denir. Bu katmanlar kesim işlemine uygun bir şekilde kesim masasına serilmektedir.

Pastal serme ile oluşturulan kalın desteler halindeki kumaşlar, sonrasında kesim tezgahına gönderilmekte ve burada kumaş kesim motoru ile işlemden geçirilerek kalıp haline getirilmektedir. Dikey kesim motoru ile iş yapmak risklidir. Bu nedenle gereken güvenlik tedbirlerini almak, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına riayet etmek önemlidir. Örneğin bu alanda çalışan birinin demir eldiven kullanması koruyucu bir uygulamadır.

Kumaş kesim aleti veya makinesi, fiyat noktasında pek çok parametreden etkilenmektedir. Kumaş kesim makinesinin fiyatı hakkında bilgi almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Kumaş Kesim Makinesi

Bu tür kesme makineleri, dokuma tül, jakar, brode, vual gibi kumaşların kenar desenlerini lazer ile kesebilirler. Çoğu cihazda fotosel kontrollü bir kumaş düzeltme sistemi mevcuttur. Dakikada 25 metreye kadar çalışma hızına sahiptir. Vakumlu hava emiş sistemine sahip uzun ömürlü cihazlardır.

Bu makineler, malzemelere kesme ve kazıma işlemini uygulamaktadır. Malzeme üstünden belli bir tabaka kazınır ve istenilen desen ya da tasarımın üstüne uygulanır. Adlarından da fark edileceği üzere, kesim işlemi lazer ışınları yardımıyla gerçekleşmektedir.

Kumaş kesimi noktasında lazerli veya lazersiz pek çok farklı modelde ürüne rastlamak mümkündür. Örneğin yüksek performansıyla öne çıkan Platinum BQ-CUT 2516 modelinden bahsedilebilir. Bu makine 7/24 çalışabilir. Yüksek hassasiyet düzeylerinde çalışan bir CCD kamera ile desteklenen makine, her çeşitten malzeme üzerinde otomatik pozisyonlama yapabilir. Bu sistem, otomatik kamera konumlandırma sistemi olarak da bilinir.

Cihazın teknik özellikleri ise şöyledir:

 • Güç: 10 Kw
 • Kesim Alanı: 2500 mm x 1600 mm
 • Kesim Formatları: PLT, DXF, HPGL, PDF, EPS
 • Kesim Malzemeleri: Araç etiketleri, kart etiketleri, PP kâğıt, reflektif malzemeler, kuşe, bristol, 1. hamur kâğıt vb.
 • Maksimum Kesim Hızı: 1500 mm/s
 • Malzeme Kalınlığı: 45 mm

Kumaş Kesim Makinesi Ne İşe Yarar?

Bu makineler, tekstil alanına sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Dokunan kumaş veya bezleri, arzu edilen ölçülerde kesen bir makinedir. Dikilecek, doğrudan kullanılacak veya baskı yapılacak kumaşları kesebilmektedir.

Kumaş, giysi kalıpları veya şablonlarına uygun olarak çeşitli aletler yardımıyla istenen ebat ve biçimlerde parçalara ayrılır. Bu makineleri küçük büyük fark etmeksizin farklı işletmeler kullanabilir. Bu alanda yüksek üretim kapasitesi ve uzun ömre sahip Platinum Q-CUT 2516 ürününden söz edebiliriz. Satışı tarafımızdan gerçekleştirilen ürün, nispeten yeni nesil bir makinedir. Tıpkı BQ-CUT 2516 modelindeki gibi yüksek hassasiyete sahip bir otomatik kamera konumlandırma sistemine sahiptir.

Kesici bıçağın derinliğinin otomatik olarak ayarlandığı AKI sistemiyle çalışmaktadır. Kesim hassasiyetini arttırmak amacıyla X ekseninde özel bir teknolojiye sahip iki ayrı motor ve iki okuma sensörü kullanılmaktadır. 2500 x 1600 mm kesim alanına sahiptir.

Daha detaylı bilgi almak veya satın alım talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kumaş Kesim Makineleri

Kumaş kesimi, kesme makineleri aracılığıyla istenilen özelliklerde kesilebilir. Bu aşamada Platinum Q Cut 3521 modelinden söz edebiliriz. Bu cihaz, yüksek hassasiyetli bir dijital kesim sistemine sahiptir. Oyma, delme ve bölgesel kesim işlemlerini otomatik olarak tamamlayabilir. Otomatik besleme ve toplama sistemine sahiptir. Bu sayede işlemleri hızlıca gerçekleştirebilir.

Reklam tabelaları, paketleme, baskı, mobilya, kompozit gibi hızlı ve ekonomik endüstriyel imalar için en uygun çözümler arasında yer almaktadır. Platinum Q Cut’ın teknik özelliklerine aşağıdaki tablodan ulaşmak mümkündür.

 • Güç: 30 Kw
 • Güç İhtiyacı: 380x +/- 10% 50HZ
 • Kesim Alanı: 3500 mm x 3200 mm
 • Kesim formatları: PLT, DXF, HPGL, PDF, EPS
 • Kesim Hassasiyeti: 0.1 mm
 • Maksimumum Kesim Hızı: 1500 mm/s
 • Tabla Ölçüsü: 3500 mm x 3200 mm

Ürünler

PLATINUM TEX

Etkileyici modern dış tasarımı, 320 cm baskı genişliği, 210 m2 / saate kadar baskı hızı, 2880 dpi çözünürlük ve 14 Pl. damlacık ebadı, farklı birçok kumaş türüne fotoğraf kalitesinde baskı…