Kumaş Deri Kesim Makinesi

Kumaş Deri Kesim Makinesi

Kumaş deri kesim makinesi aracılığıyla kumaşlar istenilen ebatlarda ve özelliklerde kesilerek reklam tabelaları, mobilya, tekstil, paketleme, kompozit gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Bu makineler bahsi geçen tüm sektörlerde daha kısa sürede yüksek oranda üretim vaat etmektedir.

Kumaş deri kesim makinesi aynı zamanda verimlilik açısından da son derece üstün bir konumda yer almaktadır. Böylece iş gücü giderlerini de azaltabilmektedir. Bu makinelerin pek çoğunda akıllı deri tanımlama, otomatik yerleştirme, çift kafa kesim birimi gibi özellikler bulunmaktadır. Otomotiv, ayakkabı ve deri giyim gibi sektörlerde de ilgili makinelerin kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır.

Kumaş Deri Kesim Makinesi Fiyatları

Kurumun, işletmenin veya bireyin ihtiyaçları gözetilerek farklı ürün modelleri bulunmaktadır. CMYK Reklam bünyesinde yüksek performansıyla öne çıkan çeşitli kumaş ve deri kesim makinelerinin satışı yapılmaktadır. Bu makinelerin fiyatlarını etkileyen bazı unsurlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Cihazın teknik özellikleri ve çalışma prensibi
  • Cihazın hızı
  • Makinenin kullandığı renklerin çeşitliliği
  • Özel yazılım ve teknik servis desteği

Dik kesim, pastal kesim, lazer kesim gibi pek çok çalışma prensibine sahip makinelere rastlamak mümkündür. Seri üretim amacıyla üst üste konulan ve en az bir kenarı kesişim gösteren kumaş katmanları bloğuna pastal denilmektedir. Bu kalın desteler kesim tezgahına gönderilir ve burada kesim motoru yardımıyla kalıp haline getirilir. Bu aşamada ilgili güvenlik önlemlerini almak ve iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun hareket etmek önemli olmaktadır.

Kumaş kesim makinesi fiyatları daha önce de bahsettiğimiz üzere çok sayıda parametreden etkilenmektedir. Hem cihazlarımızın detaylı teknik özellikleri hem de güncel fiyatları hakkında bilgi almak için, iletişim adreslerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

2.El Kumaş Kesim Makinesi

CMYK Reklam, 25 yılı aşan deneyimi ile edindiği bilgi birikimi sonucunda hem yüksek performansıyla kullanıcıları tatmin eden hem de uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan marka Platinum ile çalışmaktadır.

Kumaş/deri kesme makinesi alanındaki cihazlarımız arasında bulunan Platinum BQ-CUT 2516 yüksek performans değerleri ile hem kurumsal hem de bireysel müşterileri memnun etmeyi başarmaktadır. Bu makineler aracılığıyla tül, dokuma, jakar, brode gibi kumaşların kenar desenleri kesilebilmektedir. Kesim makineleri malzemeleri basitçe keser ve kazır. Böylelikle kumaş üzerinden belli orandaki bir katman kazınır ve arzu edilen tasarımın üzerine uygulanır.

Sıfır ve ikinci el seçenekleri mevcut olan makinenin detaylı teknik özelliklerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Güç

10 kW

Kesim Alanı

2500 mm x 1600 mm

Kesim Formatları

PLT, DXF, HPGL, PDF, EPS

Kesim Malzemeleri

Araç etiketleri, kart etiketleri, PP kâğıt, reflektif malzemeler, kuşe, bristol, 1. hamur kâğıt vb.

Maksimum Kesim Hızı

1500 mm/s

Malzeme Kalınlığı

45 mm

 

2. El Deri Kesim Makineleri

Deri kesimini sağlayan cihazlar farklı prensiplerle çalışabilirler. Örneğin lazer kumaş kesim makineleri, fotosel kontrollü bir kumaş düzeltme sistemi ile çalışmaktadır. Bir dakika içerisinde yaklaşık 1 metrelik bir kumaşı kesebilmektedir.

Platinum BQ-CUT 2516 modeli, 7 gün 24 saat esasına göre çalışabilir. Hem sıfır hem de ikinci el seçenekleri son derece üstün çalışma sürelerine sahiptir. Eğer çok uzun yıllar boyunca dayanacak bir cihaz ile üretim yapılması gerekiyorsa sıfır ürünler tavsiye edilmektedir. Maliyeti düşürmek isteyen ve uzun yıllar boyunca aynı cihazı kullanmayı planlamayan işletmeler veya kişiler ise ikinci el ürünlere yönelebilmektedir.

Otomatik Kumaş Kesim Makinesi

Kesim konusunda yüksek güç değerine sahip hidrolik pres makinesi veya cnc tezgâhları gibi seçenekler olsa da bunların maliyeti, standart bir kumaş deri kesme makinesinden daha yüksektir. Bu nedenle eğer halihazırda mevcut değilse hidrolik kesim presi gibi teknikler önerilmemektedir.

Firmamızın satışını yaptığı bir diğer kesim makinesi modeli ise Platinum Q Cut 3521’dir. Yüksek hassasiyete sahip bir cihaz olan Q Cut, oyma, delme veya bölgesel kesme gibi işlemleri otomatik olarak yapabilmektedir. Otomatik toplama ve besleme sistemleri sayesinde işlemler son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Makine, tıpkı Q-Cut 2516’da olduğu gibi otomatik kamera konumlandırma özelliğine sahiptir. Kesme işlemini gerçekleştiren bıçağın konumunun otomatik olarak ayarlanmasına yarayan AKI sistemleri ürünlerimizde mevcuttur. Platinum Q-Cut 3521’in bazı teknik detaylarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Güç

30 kW

Güç İhtiyacı

380x +/- 10% 50HZ

Kesim Alanı

3500 mm x 3200 mm

Kesim formatları

PLT, DXF, HPGL, PDF, EPS

Kesim Hassasiyeti

0.1 mm

Maksimumum Kesim Hızı

1500 mm/s

Tabla Ölçüsü

3500 mm x 3200 mm

Ürünler

PLATINUM Q CUT 3521

Platinum Q-Cut dijital kesim makinesi yüksek hassasiyetli dijital kesme sistemi, kesme, lokal kesme, oyma, delme işlemlerini otomatik olarak tamamlayabilir, katlama, işaretleme vb. Otomatik besleme ve toplama sistemi ile işler hızlı…

PLATINUM Q-CUT 2516

Q-Cut 2516 Yeni nesil dijital kesim makinesi kesim takımları çok yönlü ve mükemmel uyum içerisinde çalışmaktadır. Q-cut Dijital kesim makineleri 7/24 çalışabilir, gelişmiş tüm testlerden başarılı geçmiştir. Kesim Alanı: 2500mm…