11 Nisan 2022
Platinum Uv Baskı mürekkepleri GreenGuard altın sertifikalıdır.

Platinum Uv Baskı mürekkepleri GreenGuard altın sertifikalıdır.

GreenGuard altın sertifikası, dünyanın en katı kimyasal emisyon standartlarından bazılarını karşılayan, iç mekan hava kirliliği ve kimyasallara maruz kalma riskini azaltmaya yardımcı olan ürünlere verilir.

İnsanlarda günlük kimyasal maruziyetin çoğu evlerimizde, ofislerimizde, okullarımızda ve diğer kapalı ortamlarda soluduğumuz hava yoluyla gerçekleşir. Havada taşınan bu kimyasallara genellikle yapı malzemeleri, iç döşeme, temizlik ürünleri ve kişisel bakım ürünleri üretmek ve bakımını yapmak için kullanılan uçucu organik bileşikler (VOC'ler) denir.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve diğer araştırmacılar tarafından yapılan araştırmalar, VOC'lerin iç ortamlarda yaygın olduğunu ve seviyelerinin dış mekanlardan iki ila bin kat daha yüksek olabileceğini buldu.

Herhangi bir anda iç mekan havasında 50 ila yüzlerce bireysel VOC bulunabilir. Bazıları düşük seviyelerde rahatsız edici kokular üretebilir, ancak birçoğunun belirgin bir kokusu yoktur. Birçok VOC tahriş edicidir ve baş ağrısına, göz, burun ve boğaz tahrişine ve baş dönmesine neden olabilir. Belirli VOC'lere uzun süreli maruz kalma, kronik hastalıklara veya kansere yol açabilir. Yüksek konsantrasyonlarda, bazı VOC'ler toksiktir.

İç ortamlarımızı inşa etmek ve döşemek için kullandığımız ürünler, iç mekan hava kirliliği seviyeleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. GREENGUARD Sertifikasyonu alan ürünlerin, dünyanın en katı, üçüncü taraf kimyasal emisyon standartlarından bazılarını karşıladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve daha sağlıklı iç ortamların yaratılmasına yardımcı olurken, iç mekan hava kirliliğini ve kimyasallara maruz kalma riskini azaltmaya yardımcı olur.

UL GREENGUARD Sertifikasyon Programımız, bu ürün grupları için test yöntemleri ve emisyon limitleri belirlemiştir:

  • İnşaat malzemeleri, mobilya ve mobilyalar
  • Elektronik ekipman
  • Temizlik ve bakım ürünleri
  • Gaz yollarını solumak için tıbbi cihazlar

GREENGUARD Sertifikası

GREENGUARD Sertifikasyonu emisyon limitleri ilk olarak mobilya ve ticari yapı ürünleri için EPA ve Washington eyaleti için satın alma spesifikasyonları olarak kullanıldı. GREENGUARD Sertifikasyon kriterleri, 2002 yılından bu yana düşük emisyonlu mobilyalar için LEED kredisinin temelini oluşturmaktadır. GREENGUARD Sertifikalı ofis mobilya ürünleri, İş ve Kurumsal Mobilya Üreticileri Derneği (BIFMA) X7.1 standardı ve BIFMA e3 kredisi 7.6 ile de uyumludur